Konkreetsel objektil kaevati vundamendi kraav maapinnast 1,6 m sügavusele. Alustasime vundamendi ehitusega. Paigaldasime vundamendi kraavi geotekstiili, et pinnasekihid ei seguneks.
Eramu vundamendi müüritise ladumiseks kasutasime FIBO 5 kergplokki. Ladumisel lähtuti tootja antud juhistest. Müüritise peale valasime raudbetoonvöö. Läbi vundamendi taldmiku ja müüritise veeti vastavad kommunikatsioonid – elekter, maandus, vesi, kanalisatsioon, gaasiühenduskomplekt, sidekaabel ja väravaautomaatika toide. Alustasime vundamendi täitmisega.
Täitsime vundamendi liivaga, mida tihendati 450 kg pinnase tihendajaga iga 25 cm tagant. Enne väljast täitmist tehti hüdroisolatsioon, meie kasutasime bituumen krunti ja selle peale bituumen mastiks mille tootja on ICOPAL. Saavutades õige kõrguse vedasime ära kogu maja kanalisatsiooni ja sadevee äravoolu. Paigaldasime soojustuse paksusega 150 mm kahes kihis 100 ja 50 mm tugevusega F120. Kahe EPSi kihi vahele paigaldasime sooja- ja külmavee torustiku. EPSi peale paigaldasime kilehüdroisolatsiooni. Liitekohad teibiti vastava teibiga.
Kõik maja välis- ja siseseinad on laotud Aerocist. Ladumisel on lähtutud tootja poolt ette antud juhiseid ja nõudeid. Armatuurina kasutasime 8 mm armatuurterast.
Silluste alla valasime raudbetoonist padjad, mille sisse paigaldasime tarilapid.
Maja müüritise ladumine lõppes parapeti ladumisega.
Esimese korruse katusel kasutasime paneelide peale hüdroisolatsiooniks ICOPAl mastikseid. Kallakute andmiseks kasutasime kergkruusa. Katuse soojustasime EPS F100 100 mm kaks korda kokku 200 mm. EPS peale paigaldasime Paroc tuulutussoontega kõvavilla plaadi. Plaadi peale põletasime rullmaterjali. Kõigepealt SPS aluskiht ja siis SPS liivkattega pealiskiht.
Teise korruse kandvaks osaks paigaldasime 45×195 C24 puitu sammuga 400mm. Talade vahele kasutasime ECO THERM soojustust.
OSP peale paigaldasime rullmaterjali ICOPAL kahes kihis ja küljed ülesse pööratud ja ulatuvad parapetti peale. Kõik parapetid on tehtud selliselt, et selle taga liigub õhk. Teise korruse katusele on paigaldatud alarõhu tuulutid, sadevee äravoolukaev ja kanali tuulutus.
Aknad on kolmekordsed klaaspakett PVC. Keskmine Lambda 0,76. Aknad paigaldatud kivimüüritisega väljast tasa, et soojustus kataks ära makro vahe.
Soojustuseks kasutasime EPS fassaade 60 100mm ja Paroc Linjo 100 mm. Nii EPS, kui ka vill liimiti seina vastava liimiseguda. Kui liim oli piisavalt kuivanud tuli need kinnitada ka tüüblitega.
Soojustuse katsime Caparol Fassadi segu ja võrguga. Krohvi peale paigaldasime 2mm suuruse teraga polumeri. Garaaži esimese osa katsime hooldusvaba plaadiga, mille nimi on Resoplaan.
Enne sisetööde teostamist paigaldasime majale tugev- ja nõrkvoolu. Freesisime seintesse veetorud. Valmistasime ripplaed, mille katsime kipsplaadiga. Katsime seinad krundiga. Peale krundi kuivamist krohvismine seinad MP 75, mille sisse paigaldati plastikvõrk.
Märjad ruumid krohvisime TT Kiilto krohviga. Seinad krunditi ja seejärel värviti. Esimese korruse põrandad katsime valdavalt valge matt EPO’ga. Dužži, sauna ja kommunikatsiooniruumi põrandad katsime klinkerplaadiga.
Enne plaatimist paigaldasime ka nõuetekohaselt hüdroisolatsiooni. Minu soovitus on kasutada märgades ruumides alati Kiilto tooteid, kuna nende tooted on väga hästi välja töötatud. Järelvalved aksepteerivad seda.
Teisel korrusel elu ruumides ja koridoris katsime põranda laminaatparketiga ja märja ruumi klinkerplaadiga. Samuti tegime märga ruumi ka Kiilto Fiibergum hüdroisolatsiooni.
Sauna seinad katsime lepaga, mille vahatasime valgeks. Lava sai ehitatud termohaavast, mille katsime samuti valge vahaga. Märgade ruumide seinad katsime klinkerplaatidega nii esimesel, kui ka teisel korrusel. Enne plaatimist tegime seintele ka Kiilto Fiibergum hüdroisolatsiooni.
Majale paigaldati soojustagastusega ventilatsioonisüsteem. Soovitan seda igale majale, kuna tänapäeval ehitatud majad on väga umbsed. Saab lahendada ka fress aukudega aga siis hakkavad küttearved suurenema.
Kogu maja kõetakse gaasikatlaga. Gaasikatel soojendab ka tarbevett. Selleks on paigaldatud eraldi spetsiaalne boiler. Terves majas on põrandakütte.
Peale ehitustööde lõppu tegime majale ehitusjärgse koristuse.